Žáci VOŠIS a SŠEMI se zúčastnili workshopu na téma kamerové systémy


V říjnu 2018 se žáci VOŠIS a SŠEMI zúčastnili workshopu s mezinárodní účastí na téma kamerové systémy, zaměřeném na odborné vzdělávání. Workshop realizovala firma Dahua Technology, s.r.o.

Dahua Technology, s.r.o. je předním výrobcem kamerových systémů s druhým největším světovým podílem na trhu. Zaměřuje se na stálé investice do výzkumu a vývoje nových technologií a inovací, investuje do nich 10% tržeb každý rok. Firma Dahua Technology, s.r.o. má více než 6000 profesionálů ve vývojářském týmu, kteří se věnují poskytování špičkových výrobků s vysokou kvalitou a výkonem. Dahua Technology, s.r.o. má patentové portfolio s 1400 patenty a licencuje své technologie i pro jiné výrobce. Dahua Technology, s.r.o. je firmou, která jako komunikační jazyk používá angličtinu.

Vzhledem k rozsahu workshopu byla účast studentů velmi přínosná. Přítomni byli zástupci z Polska, Slovenska, Číny a Česka.

Hlavním tématem byly širokoúhlé kamery, světelnost kamer a jejich rozlišovací schopnost.

Tato aktivita byla realizována v souladu s naplňováním dílčího cíle A3.1 v rámci projektu Krajský akční plán vzdělávání v hlavním městě Praze.