Odborná stáž pedagogů v AIJU - Španělsko - projekt ALTERDRIVE


Od 26. do 30. listopadu 2018 proběhla 5 denní odborná stáž pedagogů z partnerských škol projektu ALTERDRIVE v programu Erasmus+ (ARP, CKZ) ve výzkumném centru AIJU Instituto Tecnológico ve Španělsku.

První den účastníci z České Republiky a Polska společně pracovali na vývoji IT nástrojů pro e-learningovou vzdělávací platformu o alternativních zdrojích pohonu automobilů a navštívili zázemí výzkumného centra AIJU.

Druhý den pokračovala společná práce na e-learningové platformě vztažená k projektovému výstupu číslo 4 a 5 - brainstorming pro tvorbu a výběr testovacích otázek.

Další den účastníci navštívili Audi, kde měli možnost se seznámit s konstrukcí nového hybridního vozu Audi Q7. Jedná se o první hybridní TDI s pohonem 4x4 na světě a první plug-in hybrid s dieselovým pohonem od Audi. Zrychlení z 0 na 100km/hod je za pouhých 6 sekund. Velmi zajímavá je i spotřeba vozu: 2 litry nafty na ujetých 100 km. Jedná se o sportovní a přitom pohodlný velmi výkonný vůz této značky. Po návštěvě Audi proběhl první AlterDrive Grand Prix v Circuito Chicharra Karts. 

Čtvrtý den odborník z praxe z vývoje automobilů na elektrický pohon přednášel o historii jednotlivých komponent, procesech v elektromotoru, typech elektromotorů a baterií, o funkci jednotlivých komponentů – inventoru, conventoru, nabíječce, řídicí jednotce apod. a nakonec uvedl srovnání mezi spalovacími a elektrickými motory.

Poslední den stáže účastnicí opět pilně pracovali na výstupech projektu a závěrem bylo slavnostní předávání certifikátů zúčastněným.

Tato odorná stáž byla realizována v rámci naplňování dílčího cíle A3.1 Krajského akčního plánu vzdělávání v hlavním městě Praze (KAP). Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_002/0000289.

fotodokumentace: